Online Coverage

Brandon AG EX 2012

DATE
LOCATION
JUDGE



Summer Calf (1)

1. Lampada BT Dot Ca (Braxton), Lampada Holsteins, SK



Junior Calf (9)

1. Oakpark Dempsey Jade (Dempsey), Oakparke Holsteins, MB
2. Larcrest GW Chocolate Chip (Windbrook), Southview Dairy, MB
3. Bulrush Fever Jamaica (Fever), Bulrush Holsteins, MB



Intermediate Calf (6)

1. Lampada Vengence Ellen (Vengence), Lampada Holsteins, SK
2. Sweetridge Shottle Rosie, (Shottle), Sweetridge Holsteins, MB
3. Balgonie Jasper Sizzler, (Jasper), Balgonie Holsteins, SK



Senior Calf (9)

1. Lampada Vengence Pepsi (Vengence), Lampada Holsteins, BC
2. Kenbert Braxton Beauty (Braxton), Lampada, Kenbert, Robella, Willswikk, SK & BC
3. Robella Braxton Danica, (Braxton), Robella Holsteins, SK



Summer Yearling (4)

1. Signature Jasper Sparkle (Jasper), Benner Holsteins
2. Donovan Butler Sophie (Butler), Donovan Holsteins
3. Baumann Steady Nancy (Steady), Baumann Holsteins



Junior Yearling (3)

1. Benner Magna Sprinkle (Magna), Benner Holsteins, MB
2. Bulrush Outbound Libby (Outbound), Bulrush Holsteins, MB
3. Balgonie Avalanche Kinsey (Avalanche), Balgonie Holsteins, SK



Intermediate Yearling (2)

1. Lampada Atwood Camaro (Atwood), Lampada, Downyork, Bud, Serli, Lakefield, SK & MB
2. Bulrush Stallion Kade (Stallion), Bulrush Holstein, MB



Senior Yearling (1)

1. Bunclody Alfredo Danni (Alfredo), Aldee Holsteins, MB



Junior Champion

Lampada Vengence Pepsi (Vengence), Lampada, SK

 



Reserve Champion

Signature Jasper Sparkle (Jasper), Benner Holsteins, MB



HM Junior Champion

Lampada Atwood Camaro

 



Junior 2 Year Old (5)

1. Lampada Aldee Sarah (Sanchez), Lampada & Aldee, SK & MB
2. Brookhill Attic Devestation (Attic), Benner & Pennview, MB
3. Bulrush Sanchez Hailey (Sanchez), Bulrush Holsteins, MB



Senior 2 Year Old (1)

1. Lampada Sanchez Shadow (Sanchez), Lampada & Robella, SK



Junior 3 Year Old (6)

1. Lampada Goldwyn Katrina (Goldwyn), Lampada Holsteins, SK
2. Vossmon Advent Grapes-Red (Advent), Baumann Holsteins, SK
3. Balgonie Promotion Dot Com (Promotion), Lampada Holsteins, SK



Senior 3 Year Old (4)

1. Donfield Lheros Johanna (Lheros), Donfield Farms, MB
2. Robella Sovereign Lucky (Sovereign), Robella Holsteins, SK
3. Larest Jasper Halle (Jasper), Southview Dairy, MB



Intermediate Champion

Lampada Goldwyn Katrina, (Goldwyn) Lampada Holsteins, SK



Reserve Intermediate Champion

Lampada Aldee Sarah (Sanchez), Lampada & Aldee, SK & MB



HM Intermediate Champion

Vossman Advent Grapes-Red (Advent), Baumann Holsteins, SK



4 Year Old (5)

1. PDF Goldwyn Highball (Goldwyn), Robella & Lampada, SK
2. Donfield Dundee Brigeen (Dundee), Donfield Farms, MB
3. Reimer Jasper Kerry (Jasper), Baumann & Downyork, SK



5 Year Old (3)

1. Narcis Spirte Dianne (Spirte), Baumann Holsteins, SK
2. Rainyridge Triumphant Crystal (Triumphant), Rainyridge, Optimal, MB
3. Lampada Stardust Sierra (Stardust), Lampada Holsteins, SK



Mature Cow (4)

1. Donfield Diana (Dundee), Donfield Farms, MB
2. Donfield Rosie Goldwyn (Goldwyn), Donfield Farms, MB
3. Lampada Talent Nirvana (Talent), Baumann Holsteins, SK



Senior Champion

PDF Goldwyn Highball (Goldwyn), Robella & Lampada, SK



Reserve Senior Champion

Donfield Diana (Dundee), Donfield Farms, MB



HM Senior Champion

Donfield Rosie Goldwyn (Goldwyn), Donfield Farms, MB







error: Content is protected !!